kapubanner for mobile
Megjelent: 7 éve

Az online jelentkezéssel van a legkevesebb esélyünk bejutni egy interjúra

A Lever nevű felvételi rendszer - amelyet világszerte használnak kis és középvállalkozások - részletes jelentést tett a cégek kiválasztási procedúrájának hatékonyságáról több mint 600 vállalat és a hozzájuk jelentkező 1.5 millió álláskereső felmérésével. A tanulmányozott vállalatok egy év alatt 15 ezer embert alkalmaztak, ami a jelentkezők csupán 1%-a.

images

A Lever az alábbi következtetésekre jutott a felvételi folyamattal kapcsolatban:

• A „jelentkezem” gomb lenyomása a legrosszabb út az új állás megszerzéséhez. 130 emberből mindössze csak 1 talált így állást, ami kevesebb, mint 1%. Ugyanakkor a Lever cégei azt nyilatkozták, hogy a pozícióik 43%-át töltötték be ily módon.
• Az ajánlás az egyik legjobb módja annak, hogy minket válasszanak, tízszer inkább, mintha lenyomnánk a „jelentkezem” gombot. Ennek ellenére a Lever adatai azt mutatták, hogy az állások mindössze 14%-át töltötték be így. Az ajánlás kézenfekvő mód az álláskeresőknek arra, hogy növeljék az esélyeiket, a vállalatoknak pedig arra, hogy a felvételi eljárás minőségét és hatékonyságát javítsák.
• Csupán a felvettek 4%-a érkezett toborzási irodáktól, fejvadász cégektől, ám ezekben az esetekben egy cégnek csupán 25 embert kellett megnéznie ahhoz, hogy 1 embert felvegyen.
• A kiválasztók a LinkedInről és önéletrajz-adatbázisokból is találnak jelölteket. A jelöltek 34%-került így a cégekhez, a toborzóknak pedig 65 embert kell átnézniük 1 jelölt kiválasztásához.


De hogyan tudnak ezek az információk segíteni az álláskeresőknek abban, hogy jobb állást találjanak?




1. Keverjük össze



Használjuk a fent említett technikák mindegyikét. Először találjunk 20 listázott, érdeklődésünkre számot tartó állást minden héten, majd szűkítsük a listát a 3-4 legjobb állásra. Csak azokra a pozíciókra jelentkezzünk, amelyekre szinte tökéletesen megfelelünk.


2. Legyünk megtalálhatóak



Tökéletesítsük a LinkedIn profilunkat és az online önéletrajzunkat, hogy a fejvadászok biztosan megtaláljanak minket. Ennek részeként emeljük ki a valós erősségeinket, és írjuk le a legjelentősebb teljesítményeinket.


3. Lehetőleg legyen ajánlásunk



A telefonos szűrés vezet legkevésbé sikeres felvételhez. Ha kapunk egy személyes interjú lehetőséget, akkor az esélyünk az állásra nagyjából 10%, függetlenül attól, milyen módon találtak meg minket, egy kivétellel: 20%-al több az esélyük azoknak, akik ajánlás útján érkeztek. Ez az, amiért az ajánlás messze felülmúlja az összes egyéb utat.


4. Építsünk valódi hálózatot



A networking arról szól, hogyan találjunk olyan embereket, akik jótállnak a képességeinkért, és nyitott pozíciókat tudnak nekünk ajánlani. Ezzel párhuzamosan aktívan részt kell vennünk olyan csoportokban, ahol a területünk képviselői, szakemberei is megfordulnak. A toborzók ugyanis átnézik a tagsági listákat.


5. Építsünk „fordított” hálózatot



Vegyünk fel minden hívást a fejvadásztól, és mi magunk is ajánljunk nekik szakembereket. A jövőben biztosan meg fogják hálálni ezt nekünk interjúkkal, ahogyan azok is, akiknek segítettünk álláshoz jutni.


6. Végezzünk felfedezői interjút



Ha a fentebb említett összes tanácsot betartottuk, egész biztosan bekerülünk egy interjúra. Hogy megnöveljük az utolsó körre való bekerülés esélyét is, biztosnak kell lennünk abban, hogy kellő pontossággal interjúztatnak minket. Kezdjük azzal, hogy megkérdezzük az interjúztatót, melyek azok a nagyobb feladatok, amelyeket a felvételt nyert jelöltnek majd kezelnie kell a munkája során. Ezután adjunk részletes példákat arra, hogy milyen ehhez hasonló munkát láttunk el, és hogyan tettük mindezt.

A Lever adatai éleslátóak. Miközben felmérésük elsődleges célja az volt, hogy segítse a vállalatokat a jobb kiválasztási praktikák alkalmazásában, az álláskeresők számára is felbecsülhetetlen információkkal szolgál. Ha tudjuk, mi alapján vesznek fel, vagy utasítanak vissza minket, akkor több eséllyel indulunk.

A Business Insider cikke nyomán

HVG Kiadói Zrt. / Bánosi Eszter

  • 2024.05.23Külföldiek foglalkoztatása Magyarországon – Dr. Fehér Dániel Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismeretiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.24Kiváló vezető képzés Tanteremben, 6 képzési napon, 4 szakmai vezetőtől tanulhat kis létszámú csoportban alap vezetői kompetenciákat, hogy HR vezetőként is versenyképes legyen! Most 15% kedvezmény!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.13Tudatos delegálás - vezetői tréning Programunk két fontos vezetői készség fejlesztésére irányul. Az egyik a tudatos delegálás, mint elengedhetetlen vezetői időfelszabadító, munkatárs-fejlesztő készség, a másik az ehhez szükséges asszertív kommunikáció, amely ezt a folyamatot segíti.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Háromezerrel több az állásajánlat: 36 ezer pozíció vár betöltésre

Márciusról áprilisra 33 089-ről 36 166-ra nőtt a magyar weben meghirdetett álláshirdetések száma. Ez 3077-tel több az előző hónapnál, egy évvel... Teljes cikk

Kiderült, miért váltak óvatosabbá a dolgozók a munkahelyváltást illetően

Országos szinten számottevően csökkent a munkavállalói fluktuáció, 28 százalékra mérséklődött tavaly az egy évvel korábbi 33 százalékról.... Teljes cikk

Németország kinyitotta álláspiacát a szakképzettek előtt

Tavaly novemberben lépett hatályba - egyes rendelkezései idén fognak - az új német szakképzett bevándorlásról szóló törvény, amely jelentősen... Teljes cikk