Az amerikai dolgozók több mint fele saját zsebből fizeti a képzéseket, amiket munkáltatója nem áll
Csak a válaszadók 12%-a részesült képzésben a mesterséges intelligenciával kapcsolatban.
Harris Poll október végén készült felmérése szerint a dolgozók 55%-a állítja, hogy saját zsebből fizetett képzéseket, hogy versenyképes maradjon a munkaerőpiacon. Ezeknek a munkavállalóknak közel az egynegyede arról számolt be, hogy több mint egyszer fizetett saját zsebből olyan képzésekért, amelyeket a munkáltatója nem fedezett – írja a HR Dive.
Ugyanakkor a megkérdezett munkavállalók közel háromnegyede azt állította, hogy elutasított szakmai továbbképzési lehetőségeket, vagy a költségek (35%), vagy a munkáltatói támogatás hiánya (18%) miatt.
A munkavállalók 90%-a azt állította, hogy havonta időt fordít új készségek elsajátítására vagy fejlesztésére a munkahelyén, és 18% átlagosan havonta több mint 20 órát tölt ezzel.
A képzésekhez való hozzáférés továbbra is nehézséget jelent a munkavállalók számára, azonban a HR Dive 2025 Identity of HR felmérése szerint a munkáltatók alacsonyabb prioritást tulajdonítanak a képzéseknek.
Még akkor is, ha a mesterséges intelligencia egyre nagyobb teret nyer a munkahelyeken, a vállalatok több mint fele azt állítja, hogy nincs megfelelő erőforrása a munkavállalók hatékony képzésére – derül ki az Express Employment Professionals és a Harris Poll október 22-i jelentéséből.
Ugyanakkor a munkavállalók fele részesült valamilyen képzésben az elmúlt évben, de csak 12% kapott képzést a mesterséges intelligenciáról – derül ki a Pew Research Center februári jelentéséből.
HR Dive
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk
- Rendkívüli települési támogatás 2026-ban - ki kaphatja, hogyan igényelhető? 3 napja
- Workslop: amikor a "gép" elvégzi a munkát, de te fizeted meg az árát 3 napja
- Ez alapján választanak szakmát a magyar fiatalok 3 napja
- 10 év tanulás kuka? Az AI hónapok alatt írta át egy mérnök karrierjét 3 napja
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 4 napja
- Így használd okosan a mesterséges intelligenciát a munkában! 1 hete
- Borúlátóak a cégek, mégis AI-ba fektetnek - mutatja egy friss felmérés 1 hete
- Cafeteria-kutatás: a dolgozók harmada már lakhatási támogatást kérne 1 hete
- AI mindenhol, profit sehol? Egyre idegesebbek a HR-vezetők 1 hete
- Az AI nem csak eszköz, hanem tudatos stratégia 1 hete
- Felmérés: a dolgozók szerint az AI több kárt okoz, mint hasznot 2 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?