kapubanner for mobile
Megjelent: 3 éve

Munkaeszköz

Minden gép, készülék, szerszám vagy berendezés, amelyet a munkavégzés során alkalmaznak vagy azzal összefüggésben használnak (kivéve: az egyéni védőeszköz).

A Munkavédelmi törvény (1993. évi XCIII. törvény) értelmező rendelkezései szerint "Munkaeszköz: minden gép, készülék, szerszám vagy berendezés, amelyet a munkavégzés során alkalmaznak vagy azzal összefüggésben használnak (kivéve: az egyéni védőeszköz)."

A munkaeszközök olyan eszközök, gépek, készülékek vagy berendezések, amelyeket a munkavégzés során használnak vagy a munkával kapcsolatos tevékenységekhez alkalmaznak. Ezek a munkaeszközök lehetnek fizikai tárgyak, amelyek segítik vagy lehetővé teszik a munkafolyamatok elvégzését, és hozzájárulnak a hatékonysághoz és a termelékenységhez.

Példák munkaeszközökre:

  • Gépek és berendezések: Ide tartozhatnak a gyártóiparban használt gépek, például robotkarok, CNC-forgácsolók, gyártósorok, valamint a mezőgazdaságban használt traktorok, kombájnok stb.
  • Szerszámok: Például kalapács, csavarhúzó, fűrész, csiszoló, forrasztópáka stb. Ezek a kézi szerszámok segítenek a precíziós munkákban és a különböző anyagok megmunkálásában.
  • Számítógépek és szoftverek: Az informatikai területeken dolgozók számára a számítógépek, laptopok és a szükséges szoftverek munkaeszközként szolgálnak a programozás, tervezés vagy adatelemzés során.
  • Laboratóriumi eszközök: Különböző mérőműszerek, mint például spektrofotométerek, centrifugák, mikroszkópok, kémiai reaktorok, amelyeket tudományos kutatásokban vagy laboratóriumi vizsgálatokban használnak.

Az egyéni védőeszközök, például védősisakok, védőszemüvegek, kesztyűk, fültokok, nem tekinthetők munkaeszköznek, mivel azok elsősorban a munkavállalók biztonságát és egészségét szolgálják a munkavégzés során.

A munkaeszközöknek vannak hátrányai is, például:

  1. Képzés: A munkaeszközök használatához gyakran szükség van különleges képzésre, amely további költségeket jelenthet a vállalatnak.

  2. Korlátozott rugalmasság: A munkaeszközök általában kevésbé rugalmasak, mint a kézi eszközök, és nem minden munkafolyamatban használhatók.

 

  • 2024.05.23Külföldiek foglalkoztatása Magyarországon – Dr. Fehér Dániel Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismeretiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.24Kiváló vezető képzés Tanteremben, 6 képzési napon, 4 szakmai vezetőtől tanulhat kis létszámú csoportban alap vezetői kompetenciákat, hogy HR vezetőként is versenyképes legyen! Most 15% kedvezmény!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.13Tudatos delegálás - vezetői tréning Programunk két fontos vezetői készség fejlesztésére irányul. Az egyik a tudatos delegálás, mint elengedhetetlen vezetői időfelszabadító, munkatárs-fejlesztő készség, a másik az ehhez szükséges asszertív kommunikáció, amely ezt a folyamatot segíti.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Gazdaságilag nem aktívak

Gazdaságilag nem aktívak azok, akik nem sorolhatók sem a foglalkoztatottak, sem a munkanélküliek csoportjába. Teljes cikk

Munkanélküliségi ráta

A munkanélkülieknek a gazdaságilag aktív népességen belüli aránya. Teljes cikk

Aktivitási arány

A gazdaságilag aktívak aránya a népességen belül azt mutatja meg, hogy a népesség hány százaléka vesz részt a munkaerőpiacon, azaz a... Teljes cikk