kapubanner for mobile
Megjelent: 8 éve

29 szervezet Fogyatékosság-barát Munkahely lett

2015. december 3-án hetedik alkalommal adta át közösen a Fogyatékosság-barát Munkahely elismerést az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AMCHAM), a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület és a Salva Vita Alapítvány.

A pályázó cégek száma évről évre nő, 2010 óta több, mint 60 szervezet birtokolja ezt a címet. Az idén 14 szervezet először pályázott a díjra, 15 pedig megújította a 2 évvel korábban elnyert pályázatát. Olyan cégek is vannak a pályázók között– így például a Grundfos, a McDonald’s vagy a Provident -, melyek harmadik alkalommal pályáztak az elismerés megszerzésére.

A díjra minden évben pályázattal lehet jelentkezni a for-profit, non-profit és állami/önkormányzati szektorból egyaránt. A pályázat elnyerésével pénzjutalom nem jár, az elismerés célja és egyben értéke a folyamatos, nyomon követhető munkahelyi fejlesztés, melynek minden lépése a fogyatékos emberek integrációját segíti. A korábban díjazott cégek visszajelzései alapján a díjnak kézzelfogható haszna van a munkaerőpiacon is, hiszen sok munkaerő-közvetítő cég ez alapján ajánl megfelelő pozíciót az álláskeresőknek.

A díjat a Salva Vita Alapítvány egy Nagy-Britanniában évtizedek óta működő minta alapján 2010-ben vezette be azzal a céllal, hogy támogassa az álláskereső fogyatékos emberek és a foglalkoztatásukra nyitott munkáltatók kapcsolatfelvételét. Az elismerés egyre inkább védjeggyé válik, köszönhetően a pályázati rendszer szigorú előírásainak és a minőségbiztosítási eljárásnak: a Fogyatékosság-barát Munkahely logó használatát elnyerő munkáltatóknak az Európai Minőségmenedzsment Alapítvány (EFQM) Kiválóság Modellje alapján kidolgozott koncepciónak kell megfelelniük.

A díjat azon szervezetek nyerhetik el, amelyek vállalják, hogy folyamatosan fejlesztik a fogyatékos munkavállalók toborzásával, foglalkoztatásával, megtartásával kapcsolatos gyakorlatukat. A pályázóknak be kell mutatniuk, milyen rövidtávú, három hónapon belül megvalósítandó, és középtávú - 2 éven belül megvalósítandó - fejlesztéseket terveznek a fogyatékos munkavállalók foglalkoztatásának elősegítése érdekében.

Ilyen fejlesztésnek minősül, ha egy szervezet a kollégák, a vezetők számára felkészítő tréninget szervez, mellyel felkészül a fogyatékos munkatársak fogadására. A pályázó vállalhatja azt is, hogy fizikai vagy infokommunikációs akadálymentesítést végez értelmi sérült vagy hallássérült kolléga fogadására, vagy kijelenti, hogy az üres pozícióit, fogyatékos embereket célzó álláskereső portálokon is meghirdeti, elérhetővé teszi. A pályázati anyagban be kell mutatni a tervezett fejlesztéseket,a megvalósulást monitoring bizottság ellenőrzi.

A nyertes pályázó az elismerés megszerzését követően két évig használhatja a Fogyatékosság-barát Munkahely logót. Ez az időszak a középtávú fejlesztések igazolását követően további két évre többször is meghosszabbítható.

2015 decemberében, a díj történetében először különdíjakat is adományoztak a díj alapítói, a toborzás-kiválasztás, a karriermenedzsment,az akadálymentesítés, a befogadó környezet kialakítása valamint a fogyatékos ügyfelek kiszolgálása terén kiemelkedő teljesítményt nyújtó munkáltatóknak.

Első alkalommal pályázó vállalatok:


1. Citibank International Limited (Citi Magyarország)
2. GE Hungary Kft. (GE Capital WCS Divízió)
3. Rossmann Magyarország Kft.
4. Sodexo Magyarország Kft.
5. ISS Hungary Kft.
6. Céh Tervező, Beruházó és Fejlesztő Zrt.
7. Julienne Kft.
8. Masped Logisztika Kft.
9. Kockacsoki Nonprofit Kft.
10. Magyar Cserkészszövetség
11. Budapest Főváros XXI. kerület Csepeli Polgármesteri Hivatal
12. Budapest Főváros X. Kerület Kőbányai Polgármesteri Hivatal
13. Salgótarján megyei jogú város Polgármesteri Hivatala
14. Vakok Állami Intézete

Korábbi pályázatot megújító vállalatok és különdíjasok:

1. Morgan Stanley Magyarország Elemző Kft.
2.Accor Pannonia Hotels: a befogadó környezet kialakításában végzett kiemelkedő teljesítményéért különdíjban is részesültek.
3.Grundfos Magyarország Gyártó Kft.: a fogyatékos/megváltozott munkaképességű munkavállalók karriermenedzsmentje területén végzett kiemelkedő munkájukért különdíjban is részesültek.
4. Tesco Global Áruházak Zrt.
5. Magyar Telekom Nyrt.
6. PwC Magyarország Kft.
7. IBM Magyarországi Kft.: a fogyatékos/ megváltozott munkaképességű munkavállalók toborzása, kiválasztása terén végzett kiemelkedő munkájukért különdíjban is részesültek.
8. McDonald’s Magyarországi Étterem Hálózat Kft.
9. Provident Pénzügyi Zrt. a fizikai környezet akadálymentesítése területén tett kiemelkedő munkájáért különdíjban is részesültek.
10. BP Businness Service Center Kft.
11. MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt.
12. Állás-Pont 2000 Személyzeti Tanácsadó Kft
13. Fogyatékosügyi Kommunikációs Intézet Nonprofit Kft. (Értéksziget Webáruház): a fogyatékos ügyfelek kiszolgálása terén tett kiemelkedő munkájukért különdíjban is részesültek
  • 2024.05.24Kiváló vezető képzés Tanteremben, 6 képzési napon, 4 szakmai vezetőtől tanulhat kis létszámú csoportban alap vezetői kompetenciákat, hogy HR vezetőként is versenyképes legyen! Most 15% kedvezmény!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.05Pénzügyi kimutatások elemzése A képzés során a résztvevők megismerik és elsajátítják a beszámoló elemzés eszközeit és technikáit, képessé válnak egy vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetének komplex megítélésére a nyilvánosan elérhető pénzügyi beszámolók alapján. Betekintést kapnak a vállalati beszámolók megértéséhez elengedhetetlen iparági elemzés eszközrendszerébe és technikáiba.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.13Tudatos delegálás - vezetői tréning Programunk két fontos vezetői készség fejlesztésére irányul. Az egyik a tudatos delegálás, mint elengedhetetlen vezetői időfelszabadító, munkatárs-fejlesztő készség, a másik az ehhez szükséges asszertív kommunikáció, amely ezt a folyamatot segíti.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Nagyot nőtt a takarítócég, már több mint 11 ezren dolgoznak náluk: létszámtrendek

Tavaly decemberről idén januárra az épületek takarításával és facility managementjével foglalkozó B + N Referencia Zrt-nél nőtt legnagyobbat az... Teljes cikk

Mennyibe kerül egy sikertelen munkaerő-felvétel?

Ne csak a hirdetési költségeket számoljuk egy munkavállaló felvételénél, hanem a toborzó munkaóráinak költségét és a próbaidő alatti... Teljes cikk

Új fogalom a HR-ben: a határfelületi vezetők

Van egy olyan vezetői réteg az iparban, akikről, ha nem vesszük tudomásul, hogy egészen más bánásmódot igényelnek, mint a többi vezető, akkor... Teljes cikk