kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 11 éve

Tananyaggá tennék az esélyegyenlőséget

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) szeretné elérni, hogy az esélyegyenlőség legyen tananyag a felsőoktatásban. Erről, valamint arról is szó volt a szervezet keddi, a Kaposvári Egyetemen megrendezett workshopján, hogy csak kevesen kérnek segítséget a hátrányos megkülönbözetést érők közül.

Pánczél Márta, az EBH főosztályvezetője szerint a jogaikkal leginkább a 60 évnél fiatalabb, nagyvárosban élő, s legalább középfokú végzettséggel rendelkezők vannak tisztában, a legkevésbé pedig a kistelepülésen élő, alacsony iskolázottságúak és romák.

Céljuk, hogy az esélyegyenlőség legyen tananyag a felsőfokú oktatásban, tudatosítsák a jövendőbeli döntéshozókban ennek fontosságát - hangsúlyozta.

Berdár Valéria, az EBH somogyi referense kiemelte: fontos, hogy minél többen tudják, mit kell tenniük, hova fordulhatnak hátrányos megkülönböztetés esetén. Ebben óriási a lemaradás az unióhoz képest - mondta a szakember, aki példaként egy néhány évvel ezelőtt, 15-18 évesek körében készült felmérést említett, mely szerint jogtudatosságban a vizsgált országok között Magyarország az utolsó helyen állt.

Szabados Tímea, az EBH főosztályvezető-helyettese arról számolt be, hogy a magyarok harmadát már érte valamiféle hátrányos megkülönböztetés. A legtöbben életkoruk, származásuk, illetve egészségügyi állapotuk miatt, s többnyire a munkahelyen vagy a szociális ellátásban tapasztaltak negatív megkülönböztetést.

Kitért arra is, hogy a társadalom öt százaléka elutasít mindenféle előnyös megkülönböztetést - ez az 50-59 év közöttiekre a legjellemzőbb -, a legelfogadóbbak a pozitív diszkriminációval szemben a fiatalok, a 40-49 közötti korosztály és a hátrányos helyzetűekkel kapcsolatban állók.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság 2005-ben, Magyarország uniós csatlakozása után alakult, megyei és kistérségi szervezeteket négy évvel ezelőtt hoztak létre. Somogyban a leggyakrabban foglalkoztatással kapcsolatos hátrányos megkülönböztetés miatt fordulnak hozzájuk.
  • 2024.05.23Külföldiek foglalkoztatása Magyarországon – Dr. Fehér Dániel Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismeretiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.24Kiváló vezető képzés Tanteremben, 6 képzési napon, 4 szakmai vezetőtől tanulhat kis létszámú csoportban alap vezetői kompetenciákat, hogy HR vezetőként is versenyképes legyen! Most 15% kedvezmény!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.13Tudatos delegálás - vezetői tréning Programunk két fontos vezetői készség fejlesztésére irányul. Az egyik a tudatos delegálás, mint elengedhetetlen vezetői időfelszabadító, munkatárs-fejlesztő készség, a másik az ehhez szükséges asszertív kommunikáció, amely ezt a folyamatot segíti.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A mesterséges intelligenciával kapcsolatos kutatásokkal ismerkedhetnek a Pécsi Tudományegyetem hallgatói

Az érdeklődők a vállalkozásfejlesztésről és a termékek piacosításáról is tanulhatnak. Teljes cikk

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Hétfőn magyarból érettségiztek a diákok. Teljes cikk

Fordított állásbörzét tartanak a Pécsi Tudományegyetemen

A cégek képviselői a jövőbeni gyakornokaikat, munkavállalóikat is megtalálhatják a rendezvényen. Teljes cikk